´Anjelky´opäť vyhrali Slovenský pohár basketbalistiek

07.01.2013 Celý región

Ružomberok 6. januára (TASR) - Víťazkami Slovenského pohára basketbalistiek sa stali hráčky Good Angels Košice, ktoré vo finálovom stretnutí zdolali MBK Ružomberok 76:58 a desiatykrát triumfovali v domácej pohárovej súťaži.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 58:76 (17:41)
Zostavy a body:
Ružomberok: Tetemondová 7, Minčíková 7, Parkerová 7, Černáková 6, Anderssonová 2 (Lukačovičová 12, D. Baburová 6, Holmesová 6, Brezániová 3, Kmeťová 2)
Košice: Quigleyová 15, Kulichová 9, Bojovičová 8, Pierssonová 7, Lacyová 5 (Krivačevičová 16, Svérisdóter 8, Kupčíková 5, Hruščáková 2, Bálintová 1).
Rozhodovali: Kuska, Kúkelčík, Macura
TH: 20/18 –28/21
fauly: 24:19
trojky: 2:5
750 divákov

Ružomberčanky v 3. minúte viedli 9:2, no potom Good Angels zareagoval jedenásťbodovou šnúrou a otočil stav na 9:13. Po úvodnej "štvrtke" bol stav 14:20, no druhá priniesla košický uragán. Úradujúci majster tento úsek vyhral 21:3, keď Liptáčkam v útoku absolútne nič nevychádzalo. Takmer sedem minút v tejto časti Ružomberok nebol schopný trafiť bezodný kôš. Po polčase košické družstvo malo 24 bodov k dobru (41:17) a o víťazovi národného pohára bolo rozhodnuté. Keďže aj v druhej polovici bol pre Ružomberčanky kôš súperiek naďalej zakliaty, v 24. minúte náskok Košičaniek narástol na 34 bodov – 53:19. Až potom sa domáce basketbalistky trošku upokojili, pribrzdili košický stroj a zjemnili trpkosť prehry.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: "Prejavila sa kvalita súpera v druhej štvrtine, ktorá bola rozhodujúca. V nej sme dali iba tri body. Po nevydarenom prvom polčase sme si povedali, že začíname od stavu 0:0. Vedeli sme, že už víťazstvo nezískame, no nechceli sme sa vzdať a využiť túto dvadsaťminútovku ako prípravu na EP FIBA s Nantes."

Maroš Kováčik, tréner Košíc: "Zápas sa rozhodol v prvom polčase. V ňom sme súpera nepustili k ničomu, hrali sme fantastickú defenzívu. Tam sme si vybudovali rozhodujúci náskok. Cez prestávku sme dievčatá nabádali, že ešte nie je koniec a treba sa aj naďalej sústrediť. Vyšiel nám aj vstup do druhého polčasu."